21η Θερινή Συνάντηση στη Διαχείριση Κινδύνου & στα Στοχαστικά Χρηματοοικονομικά

Risk, Finance and Stochastics (RFS-2024) Hybrid, 9 – 13 Σεπτεμβρίου 2024

Τα Τμήματα Στατιστικής, Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων, Λογιστικής & Χρηματοοικονομικής και τα Εργαστήρια (α) Στοχαστικής Μοντελοποίησης και Εφαρμογών και (β) Χρηματοοικονομικών Εφαρμογών του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με τα Τμήματα Στατιστικής & Αναλογιστικών - Χρηματοοικονομικών Μαθηματικών και Μηχανικών Οικονομίας & Διοίκησης του Πανεπιστημίου Αιγαίου συνδιοργανώνουν το 21ο Θερινό Σχολείο στη Διαχείριση Κινδύνου και στα Στοχαστικά Χρηματοοικονομικά, 9- 13 Σεπτεμβρίου 2024.

Στη διοργάνωση θα συμμετέχει και η εταιρεία KPMG στην Ελλάδα. Η συνάντηση απευθύνεται σε μεταπτυχιακούς φοιτητές, υποψήφιους διδάκτορες, μεταδιδάκτορες, ερευνητές και στελέχη του χρηματοπιστωτικού τομέα και των χρηματοοικονομικών αγορών, οι οποίοι ενδιαφέρονται να ενημερωθούν σχετικά με τις νεότερες εξελίξεις σε αυτό τον πολύ δυναμικό και γρήγορα εξελισσόμενο χώρο της στοχαστικής χρηματοοικονομικής.

Περισσότερες πληροφορίες εδώ.